Home / Oscillators / 633V10005I3T
633V10005I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
633V10005I3T
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series 633
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA