Home / Oscillators / 634C13205C2T
634C13205C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
634C13205C2T
Description:
XTAL OSC XO 132.0000MHZ HCMOS
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output HCMOS
Series 634C
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 132 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA