Home / Oscillators / 634C15364C3T
634C15364C3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
634C15364C3T
Description:
XTAL OSC XO 153.6000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 153.6 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA