634P2505C3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
634P2505C3T
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series 634P/L
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA