634P6253I2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
634P6253I2T
Description:
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 62.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA