Home / Oscillators / 634V13203C2T
634V13203C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
634V13203C2T
Description:
XTAL OSC XO 132.0000MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 132 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA