Home / Oscillators / 635L3I3152M52000
635L3I3152M52000
CTS-Frequency Controls
Product No:
635L3I3152M52000
Description:
XTAL OSC XO 152.5200MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 152.52 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 65mA