Home / Oscillators / 635P3I2212M50000
635P3I2212M50000
CTS-Frequency Controls
Product No:
635P3I2212M50000
Description:
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 212.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA