Home / Oscillators / 637L15365I3T
637L15365I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
637L15365I3T
Description:
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 153.6 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA