Home / Oscillators / 637L15552I2T
637L15552I2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
637L15552I2T
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 155.52 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA