Home / Oscillators / 637L22502I3T
637L22502I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
637L22502I3T
Description:
XTAL OSC XO 225.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series 637
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 225 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA