Home / Oscillators / 637P12505C3T
637P12505C3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
637P12505C3T
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA