Home / Oscillators / 637P13303I3T
637P13303I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
637P13303I3T
Description:
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 133 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA