
Rubycon
Product No:
6.3TZV22M4X6.1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2000
0.12351
247.02
4000
0.116641
466.564
10000
0.109782
1097.82
14000
0.106352
1488.928
50000
0.096064
4803.2
100000
0.089196
8919.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Rubycon |
| Series | TZV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 1.35 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 28.8 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 90 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |