
Rubycon
Product No:
63ZLH680MEFC12.5X35
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.558
1.558
10
1.2274
12.274
50
1.064
53.2
100
0.920835
92.0835
500
0.695704
347.852
1000
0.613862
613.862
2500
0.572945
1432.3625
5000
0.552482
2762.41
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Rubycon |
| Series | ZLH |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 33 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.441 A @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |