
Rubycon
Product No:
63ZLJ680M12.5X25
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.2084
12.084
50
1.04747
52.3735
100
0.906395
90.6395
500
0.684817
342.4085
1000
0.604257
604.257
2500
0.563977
1409.9425
5000
0.543837
2719.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Rubycon |
| Series | ZLJ |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 25 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.54 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.8 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |