
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-005LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 64POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.9755
5.9755
10
5.4264
54.264
25
5.13912
128.478
50
5.01961
250.9805
100
4.78059
478.059
250
4.18304
1045.76
500
4.06353
2031.765
1000
3.465942
3465.942
2500
3.226912
8067.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 64 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |