
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-017LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 40POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.888
2.888
10
2.6201
26.201
25
2.4814
62.035
50
2.42383
121.1915
100
2.308405
230.8405
250
2.019814
504.9535
500
1.962111
981.0555
1000
1.673568
1673.568
2500
1.558152
3895.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 40 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |