
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-019LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 36POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.819
3.819
10
3.4675
34.675
25
3.28434
82.1085
50
3.20777
160.3885
100
3.05501
305.501
250
2.673148
668.287
500
2.596787
1298.3935
1000
2.214906
2214.906
2500
2.062156
5155.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 36 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |