
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-024LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 26POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6385
3.6385
10
3.30695
33.0695
25
3.13196
78.299
50
3.05938
152.969
100
2.91365
291.365
250
2.54942
637.355
500
2.476574
1238.287
1000
2.112372
2112.372
2500
1.96669
4916.725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 26 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |