
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-025LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 24POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8595
2.8595
10
2.5935
25.935
25
2.45594
61.3985
50
2.39894
119.947
100
2.28475
228.475
250
1.99918
499.795
500
1.942047
971.0235
1000
1.656448
1656.448
2500
1.542211
3855.5275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 24 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |