
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-027ELF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.4161
4.161
25
0.38038
9.5095
50
0.35777
17.8885
100
0.34295
34.295
250
0.31312
78.28
500
0.298205
149.1025
1000
0.246022
246.022
2500
0.223658
559.145
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |