
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-030LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.432
2.432
10
2.20685
22.0685
25
2.08962
52.2405
50
2.04117
102.0585
100
1.943985
194.3985
250
1.700956
425.239
500
1.652354
826.177
1000
1.409363
1409.363
2500
1.312159
3280.3975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |