
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-031ELF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.36765
3.6765
25
0.32376
8.094
50
0.29754
14.877
100
0.285855
28.5855
250
0.25669
64.1725
500
0.245024
122.512
1000
0.204184
204.184
2500
0.186675
466.6875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |