
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65043-034LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
0.97375
9.7375
25
0.93404
23.351
50
0.91409
45.7045
100
0.87438
87.438
250
0.794846
198.7115
500
0.715369
357.6845
1000
0.635882
635.882
2500
0.57627
1440.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65043 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |