
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65239-011LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 22POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.33
1.33
10
1.159
11.59
25
1.10998
27.7495
50
1.08528
54.264
100
1.03588
103.588
250
0.937232
234.308
500
0.863246
431.623
1000
0.739917
739.917
2500
0.690593
1726.4825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | DUBOX™, MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65239 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Number of Positions | 22 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |