
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65239-015LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 30POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.2635
12.635
25
1.20954
30.2385
50
1.18256
59.128
100
1.12879
112.879
250
1.021288
255.322
500
0.940652
470.326
1000
0.806265
806.265
2500
0.752514
1881.285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | DUBOX™, MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65239 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Number of Positions | 30 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |