
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65817-001LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 16POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.064
10.64
25
1.0203
25.5075
50
0.99864
49.932
100
0.955225
95.5225
250
0.868338
217.0845
500
0.781508
390.754
1000
0.694678
694.678
2500
0.629556
1573.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Flange |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65817 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 16 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |