
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65846-004LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 44POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.13
5.13
10
4.65595
46.5595
25
4.4099
110.2475
50
4.3073
215.365
100
4.10229
410.229
250
3.58948
897.37
500
3.486918
1743.459
1000
2.974127
2974.127
2500
2.769012
6922.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bag |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65846 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 44 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |