
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65846-012LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 50POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.479
6.479
10
5.86245
58.6245
25
5.53774
138.4435
50
5.40284
270.142
100
5.13266
513.266
250
4.592338
1148.0845
500
4.322196
2161.098
1000
3.781931
3781.931
2500
3.592834
8982.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bag |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65846 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 50 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |