
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65846-014LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.45635
14.5635
25
1.39384
34.846
50
1.36306
68.153
100
1.301025
130.1025
250
1.177126
294.2815
500
1.084216
542.108
1000
0.929328
929.328
2500
0.867369
2168.4225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65846 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |