
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
65846-016LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 8POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9665
1.9665
10
1.71095
17.1095
25
1.63856
40.964
50
1.60208
80.104
100
1.52931
152.931
250
1.383694
345.9235
500
1.274463
637.2315
1000
1.092386
1092.386
2500
1.019559
2548.8975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bag |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 65846 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |