
Century Spring Corp
Product No:
66CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .750,L=2.00,W=.080
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.65
6.65
50
6.32073
316.0365
150
5.987974
898.1961
300
5.655322
1696.5966
500
4.990008
2495.004
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 25.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Hard Drawn |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 2.000" (50.80mm) |
| Wire Diameter | 0.080" (2.03mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.590" (14.99mm) |
| Diameter - Outside | 0.750" (19.05mm) |