
Vishay Sprague
Product No:
678D107M040CD3D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 40V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.175
6.175
10
5.5575
55.575
50
4.81669
240.8345
100
4.19919
419.919
500
3.458133
1729.0665
1000
3.211124
3211.124
2500
3.149374
7873.435
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | 678D |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 165 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 100 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.740" (18.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 266 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 380 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 580mOhm @ 20Hz |