
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
68105-003LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 8POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.36955
3.6955
25
0.33782
8.4455
50
0.31806
15.903
100
0.30476
30.476
250
0.278274
69.5685
500
0.265012
132.506
1000
0.218633
218.633
2500
0.198759
496.8975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 68105 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |