
NorComp Inc.
Product No:
681M21WA4PL101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN D-SUB PLUG 21P PNL MNT SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.618
15.618
10
13.8453
138.453
25
13.31292
332.823
40
12.780588
511.22352
80
12.070462
965.63696
240
11.005474
2641.31376
440
10.295435
4529.9914
960
9.443399
9065.66304
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | NorComp Inc. |
| Color | Black |
| Series | Power-D 681M |
| Package | Tray |
| Features | Grounding Indents |
| Wire Gauge | - |
| Termination | Solder |
| Contact Form | Machined |
| Contact Type | Signal and Power |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250V |
| Backset Spacing | - |
| Connector Style | D-Sub, Combo |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 681M21W |
| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 21 (17 + 4 Power) |
| Current Rating (Amps) | 5A, 40A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Shell Size, Connector Layout | 4 (DC, C) - 21WA4 |