
RAF Electronic Hardware
Product No:
6910-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
9/32HD X 0.2500 X 6-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.299
2.299
5
2.1831
10.9155
10
2.1261
21.261
25
2.0691
51.7275
50
2.01153
100.5765
100
1.896675
189.6675
250
1.781706
445.4265
500
1.724212
862.106
1000
1.666746
1666.746
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Shoulder Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Hex |
| Head Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.281" (7.14mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Cheese Head |
| Length - Overall | 0.563" (14.29mm) |
| Length - Below Head | 0.438" (11.11mm) |