
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69176-006LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9095
1.9095
10
1.6625
16.625
25
1.59144
39.786
50
1.5561
77.805
100
1.48542
148.542
250
1.343946
335.9865
500
1.23785
618.925
1000
1.061017
1061.017
2500
0.99028
2475.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69176 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |