
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69176-018LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 18POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2395
3.2395
10
2.9374
29.374
25
2.78236
69.559
50
2.71757
135.8785
100
2.58818
258.818
250
2.264648
566.162
500
2.199934
1099.967
1000
1.876412
1876.412
2500
1.747002
4367.505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69176 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 18 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |