
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69176-020LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.439
3.439
10
3.1236
31.236
25
2.95868
73.967
50
2.89009
144.5045
100
2.752435
275.2435
250
2.408364
602.091
500
2.339565
1169.7825
1000
1.995504
1995.504
2500
1.857886
4644.715
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69176 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |