
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69176-026LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 26POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2465
4.2465
10
3.85225
38.5225
25
3.64876
91.219
50
3.56383
178.1915
100
3.39416
339.416
250
2.969852
742.463
500
2.885017
1442.5085
1000
2.460747
2460.747
2500
2.291039
5727.5975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Mini-PV™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69176 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyphenylene, Modified |
| Number of Positions | 26 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |