
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69307-010LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.064
1.064
10
0.90155
9.0155
25
0.86488
21.622
50
0.84626
42.313
100
0.809495
80.9495
250
0.735946
183.9865
500
0.66234
331.17
1000
0.588753
588.753
2500
0.533558
1333.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Minitek® MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69307 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |