
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69307-012LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.988
0.988
10
0.8379
8.379
25
0.80408
20.102
50
0.78698
39.349
100
0.75278
75.278
250
0.684304
171.076
500
0.615885
307.9425
1000
0.547456
547.456
2500
0.496128
1240.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Minitek® MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69307 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |