
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69307-016LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.33
1.33
10
1.12575
11.2575
25
1.07958
26.9895
50
1.05659
52.8295
100
1.010705
101.0705
250
0.918802
229.7005
500
0.826937
413.4685
1000
0.735053
735.053
2500
0.66614
1665.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Minitek® MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69307 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Number of Positions | 16 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |