
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
69307-040LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0235
2.0235
10
1.7613
17.613
25
1.68644
42.161
50
1.64901
82.4505
100
1.574055
157.4055
250
1.424164
356.041
500
1.311741
655.8705
1000
1.124344
1124.344
2500
1.049389
2623.4725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Minitek® MezzSelect™, Basics+ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 69307 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Number of Positions | 40 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |