
Radiall USA, Inc.
Product No:
7002-1572-002
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SSMC F STR NA CR 2/50S
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.1775
24.1775
10
21.17075
211.7075
25
20.2559
506.3975
50
19.60268
980.134
100
18.949175
1894.9175
250
17.9037
4475.925
500
17.380953
8690.4765
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Radiall USA, Inc. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-178, 196 |
| Body Material | Beryllium Copper |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250 V |
| Connector Style | SSMC |
| Frequency - Max | 12.4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 7002-1572 |
| Contact Termination | Crimp |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |