
C&K
Product No:
7105J1ZBE2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.0725
9.0725
10
8.1738
81.738
25
7.83142
195.7855
50
7.4461
372.305
100
7.146565
714.6565
250
6.718628
1679.657
500
6.205096
3102.548
1000
5.991118
5991.118
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | C&K |
| Series | 7000 |
| Circuit | SPDT |
| Package | Bulk |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Actuator Type | Concave (Standard V) |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 7105J |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 17.96mm x 10.62mm |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |