
Century Spring Corp
Product No:
71071CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .360,L= .81,W= .032
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.41
7.41
15
6.299764
94.49646
30
5.55845
166.7535
50
2.22338
111.169
100
1.259985
125.9985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 11.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 0.810" (20.57mm) |
| Wire Diameter | 0.032" (0.81mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.296" (7.52mm) |
| Diameter - Outside | 0.360" (9.14mm) |