
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
715P22332JD3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.022UF 3% 200VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.831
2.831
10
2.29235
22.9235
50
2.00051
100.0255
100
1.750375
175.0375
500
1.333648
666.824
1000
1.166942
1166.942
2500
1.125266
2813.165
5000
1.083589
5417.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±3% |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Lead Spacing | 0.375" (9.52mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.311" Dia x 0.701" L (7.90mm x 17.80mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 155V |
| Voltage Rating - DC | 200V |
| Height - Seated (Max) | 0.622" (15.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |