
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
715P22354KD3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.344
3.344
10
2.6942
26.942
50
2.31667
115.8335
100
2.101115
210.1115
500
1.56237
781.185
1000
1.454612
1454.612
2500
1.400737
3501.8425
5000
1.373795
6868.975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Lead Spacing | 0.375" (9.52mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.331" Dia x 0.902" L (8.40mm x 22.90mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Height - Seated (Max) | 0.642" (16.30mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |